Centrum Zdrowia w Mikołowie spełnia nowe standardy ISO 9001:2015

Centrum Zdrowia w Mikołowie pozytywnie przeszeszło kompleksowe testy i otrzymało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

W listopadzie 2017 roku w Centrum Zdrowia w Mikołowie odbyła się kolejna wizyta DNV, jednostki certyfikującej system jakości pracy szpitala. – Wysiłkiem całej załogi udało się certyfikować system zarządzania jakością na wymogi nowej normy ISO 9001:2015. Norma ta wymaga dodatkowo m.in. znajomości kontekstu organizacji, stron esowanych oraz identyfikacji i szacowania ryzyk występujących w poszczególnych procesach – podsumowuje Władysław Perchaluk, prezes zarządu szpitala.

Jak donosi portal miejski MojMikolow.pl, mikołowska placówka została oceniona bardzo wysoko. Zdaniem komisji, na szczególną uwagę zasługuje świadomość i zaangażowanie personelu medycznego w utrzymanie i doskonalenie jakości, co przekłada się zauważalnie na wyniki w prowadzeniu dokumentacji medycznej i wizerunek szpitala w oczach partnerów i przede wszystkim pacjentów.