Dalsze omawianie ustawy z dyrektorem Śląskiego OW NFZ

Przedstawiciele Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego zostali zaproszeni do katowickiej siedziby OW NFZ na dalsze omawianie projektu ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wprowadzającej rozwiązania w zakresie utworzenia tzw. sieci szpitali. Zdaniem organizacji mapy potrzeb zdrowotnych powinny być ustalane w porozumieniu z samorządami, które są odpowiedzialne za opiekę zdrowotną na swoim terenie. – Tak radykalne zmiany powinny być rozłożone w czasie i przedyskutowane – uważają przedstawiciele Związku.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj z inicjatywy Jerzego Szafranowicza, dyrektora Śląskiego OW Narodowego Funduszu Zdrowia. Wśród zaproszonych na konsultacje menadżerów ochrony zdrowia znalazł się zarząd ZSzPWŚ.

To kolejne w przeciągu zaledwie tygodnia spotkanie dyrekcji Śląskiego OW NFZ ze Związkiem. W ubiegły czwartek na zaproszenie ZSzPWŚ z Piotrem Nowakiem, zastępcą dyrektora ds. medycznych Oddziału spotkali się wszyscy zainteresowani problematyką dyrektorzy szpitali powiatowych z naszego województwa.