NFZ podzielił 1 mld zł dotacji z budżetu. Pieniądze jeszcze w tym roku

Narodowy Fundusz Zdrowia podzielił między oddziały wojewódzkie 1 mld zł dotacji z budżetu. Pieniądze jeszcze w tym roku trafią na konta szpitali celem sfinansowania nadwykonań.

Najwięcej środków trafi do szpitali na Mazowszu (ponad 222 mln zł), Dolnym Śląsku (156 mln zł), Wielkopolsce (138 mln zł), w Kujawsko-Pomorskim (108 mln zł), Lubelskim (blisko 99 mln zł) i na Śląsku (98,5 mln zł).

Przekazanie z budżetu do 1 mld zł dotacji dla Narodowego Funduszu Zdrowia na finansowanie świadczeń gwarantowanych, w tym świadczeń wysokospecjalistycznych, przewidywała nowelizacja ustawy okołobudżetowej na bieżący rok, uchwalona 6 grudnia przez Sejm.

Podział środków w materiale telewizji TVS skomentował Mariusz Wołosz, wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i dyrektor Szpitala nr 2 w Mysłowicach.