Po Walnym Zgromadzeniu Związku: przed nami trudny rok

Przed nami trudny rok, głównie ze względu na braki kadrowe na poziomie zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek – mówił podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia Związku dr Józef Kurek, prezes ZSzPWŚ

Wymieniali się wiedzą, zabierali głos, konsultowali i wspólnie zmagali się  z trudnościami „przed” i „po” wprowadzeniu sieci szpitali – tak wyglądał pierwszy pełny rok kalendarzowy współpracy w ramach Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Tyle za nami, a co przyniesie najbliższa przyszłość? – Przed nami trudny czas, głównie ze względu na braki kadrowe na poziomie zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek – mówił dr Józef Kurek, prezes ZSzPWŚ. A co poza tym?

Organizacja wzmocniona nowymi członkami, którzy już niebawem dołączą formalnie do Związku, będzie dalej broniła interesów szpitali powiatowych, promowała wspólne przedsięwzięcia i sukcesy. W najbliższym czasie wielu dyrektorów i prezesów Związkowych szpitali zobaczymy w roli panelistów III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który w dniach 8-10 marca odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.