1% dla Śląska 2018: Dziennikarze pokonali Rzeczników 6:2 na Arenie Zabrze

Dziennikarze pokonali Rzeczników 6:2 w meczu piłki nożnej na Arenie Zabrze. Jak co roku ideą zawodów było promowanie przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego z województwa śląskiego.

Doroczne mecze z cyklu Rzecznicy vs. Dziennikarze co roku dostarczają zawodnikom niepowtarzalnych sportowych wrażeń, a lokalnym organizacjom pożytku publicznego szansę na promocję swoich działań w gorącym dla nich czasie – kiedy Polacy rozliczają się z fiskusem i podejmują decyzję, komu przekazać 1% swojego podatku.

– Wspierajmy lokalne fundacje, stowarzyszenia i wykorzystajmy szansę zatrzymania części wypracowanych przez nas środków finansowych w naszym regionie – zachęca Bartłomiej Wnuk, rzecznik Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i organizator meczu.

– W tym roku szczególnej uwadze polecamy Akademię Piłkarską Górnika Zabrze (Fundacja Górnika Zabrze, KRS 0000414081) – dodaje Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zabrzu, gospodarza tegorocznych zawodów.

Głównym partnerem meczu był TAURON Dystrybucja, Gospodarzem Miasto Zabrze, a Organizatorem agencja Wnuk Consulting. Za zabezpieczenie medyczne imprezy odpowiadało Centrum Zdrowia w Mikołowie, członek Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

ZOBACZ WIDEO Z MECZU>>