Dr Józef Kurek ponownie w Radzie Naukowej Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Dr Józef Kurek, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego po raz kolejny będzie uczestniczył w pracach Rady Naukowej Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, którego 4. edycja odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach po raz czwarty stanie się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 7-8 marca 2019 r., odbędzie się 4. Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Drugi rok z rzędu, program wydarzenia współtworzy Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Do Rady Programowej został bowiem zaproszony prezes Związku – dr Józef Kurek.

Dr n. med. Józef Kurek jest pomysłodawcą i współzałożycielem Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, którym kieruje od 2016 r. Od 2003 r. dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. W latach 2002-2003 był dyrektorem Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych, a następnie dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (do maja 2003 r.). Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012 r.).