Druga edycja Konkursu “Zdrowy Samorząd”

Można już wysyłać zgłoszenia do udziału w Konkursie “Zdrowy Samorząd” – imprezie towarzyszącej IV Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC), który odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób – taki jest główny cel Konkursu “Zdrowy Samorząd” organizowanego po raz drugi przez redakcje PortalSamorzadowy.pl, portalu i Magazynu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą, Grupą PTWP SA.

Popularność pierwszej edycji przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do redakcji serwisu PortalSamorzadowy.pl oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia wpłynęło aż 160 projektów zgłoszonych przez 60 samorządów. W wyborze laureatów swoją wiedzą i doświadczeniem wspomagała organizatorów Rada Konsultacyjna złożona z wybitnych specjalistów.

Swój najbardziej “prozdrowotny” samorząd wybrali także – w internetowym głosowaniu – czytelnicy Portalu Samorządowego i Rynku Zdrowia. W sumie oddano ponad 54 tys. głosów!

Także laureaci drugiej edycji Konkursu “Zdrowy Samorząd” konkursu wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną. Uczestnikami Konkursu mogą być jednostki samorządu terytorialnego na poziomie gminy, powiatu i województwa. Oprócz oceny, której dokona Rada Konsultacyjna, zgłoszenia zostaną poddane pod głosowanie czytelników serwisów PortalSamorzadowy.pl i RynekZdrowia.pl. Oba głosowania są niezależne od siebie.

Zgłoszenia powinny uwzględniać wybraną aktywność samorządów w latach 2015-2018, obejmującą realizację samorządowych programów polityki zdrowotnej lub kampanii edukacyjnych i akcji profilaktycznych.

Zgłoszenia kandydatów – jednostek samorządu terytorialnego – mogą być wysyłane do redakcji Portalu Samorządowego i Rynku Zdrowia wyłącznie drogą elektroniczną na adres: zdrowysamorzad@ptwp.pl.

Szczegółowy regulamin wraz z formularzem zgłoszenia udziału w Konkursie do pobrania w tym miejscu: Konkurs Zdrowy Samorząd

Nagrody – statuetki “Zdrowy Samorząd” – zostaną przyznane w trzech kategoriach:

  • Zdrowa Gmina
  • Zdrowy Powiat
  • Zdrowe Województwo

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 marca 2019 r. podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC; Katowice, 7-8 marca 2019 r. ).

Więcej o Kongresie: www.hccongress.pl