Nowi członkowie Związku

Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego tworzą obecnie 22 placówki. W piątek, 14 grudnia dołączyły do niego 2 placówki: Szpital Powiatowy w Pszczynie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megres Sp. z o.o.

Szpital Powiatowy w Pszczynie będący jednostką prowadzoną jest przez Centrum Przedsiębiorczości CP Sp. z o.o. w Pszczynie rozpoczął działalność leczniczą 1 sierpnia 2018 r. Centrum Przedsiębiorczości CP Sp. z o.o. jest spółką, której właścicielem jest powiat pszczyński.

Z kolei historia powstania tyskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego (dziś Megrez Sp. z o.o.) sięga lat 50-tych, kiedy intensywnie rozbudowujące się miasto i szeroki napływ ludności wywołały potrzebę wybudowania nowoczesnej, wielospecjalistycznej placówki medycznej na potrzeby coraz liczniejszej społeczności miasta. W 2015 roku szpital hospitalizował 18 497 pacjentów, przyjął na świat 1692 dzieci. W poradni nocnej i świątecznej udzielono 29 244 porad ambulatoryjnych, a w Izbie Przyjęć 27 753. W 2015 roku w szpitalu udzielono łącznie 78 202 świadczeń zdrowotnych.