Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej z nowym sprzętem od WOŚP

Pod koniec 2018 roku do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej dotarł sprzęt podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To nie pierwszy raz, kiedy fundacja kierowana przez Jerzego Owsiaka również wspiera placówkę z Bielska-Białej.

Wśród sprzętów, jakie szpital otrzymał od WOŚP, znalazło się m.in. kilkadziesiąt łóżek szpitalnych oraz rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi, wart 152 tys. zł respirator noworodkowy, który trafił do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, aparat EKG, dwa inkubatory, pulsoksymetry, kardiomonitory, lokalizatory żył czy materace grzewcze żelowe dla noworodków. Łączna wartość wyposażenia i sprzętu podarowanego przez WOŚP wynosi 1 058 920 zł.

– Szczególnie cieszy fakt, iż spora część tego nowego sprzętu była przeznaczona dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, gdzie często dosłownie wyrywamy ciężko chore dzieci z objęć śmierci i dlatego nowoczesna aparatura medyczna jest tam wyjątkowo potrzebna – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W przeszłości WOŚP podarował bielskiemu szpitalowi m.in. stacjonarny i przewoźny aparat do wykonywania badań USG, aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca, aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy, zestaw do trudnej intubacji, pompy infuzyjne oraz holter ciśnienia.