Nowy zarząd i siedziba Związku

30 maja walne zgromadzenie Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego wybrało nowe władze organizacji. Po rezygnacji dr. Józefa Kurka nowym prezesem jednogłośnie wybrano Władysława Perchaluka, dotychczasowego wiceprezesa instytucji. Dr Kurek w roli prezesa honorowego będzie dalej wspierał działania Związku.

Władysław Perchaluk, nowo wybrany prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego od 2016 r. jest prezesem zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. W ochronie zdrowia pracuje od 42 lat, od 16 lat na stanowiskach kierowniczych. Wykłada w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach Od 3 lat zasiada w radzie programowej kierunku Finanse i zarządzania w ochronie zdrowia tej uczelni.

Stanowisko wiceprezesa należące wcześniej do nowego prezesa Związku zajął Krzysztof Zaczek, prezes zarządu Szpitala Murcki Sp. z o.o. Drugim wiceprezesem pozostaje Agnieszka Wołowiec, prezes Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o. Nowymi członkami zarządu zostali Kinga Wieczorek, prezes zarządu ZOZ Świętochłowice Sp. z o.o. i Dariusz Skłodowski, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o.o.

Uchwałą walnego zgromadzenia zmieniła się także siedziba Związku. Nowy adres instytucji to Mikołów (43-190), ul. Waryńskiego 2.