Wojciech Konieczny radnym Sejmiku Śląskiego

Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie przejmie mandat w Sejmiku Śląskim po Marku Balcie, który złożył rezygnację po zwycięstwie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W 2018 roku w wyborach do Sejmiku Śląskiego Wojciech Konieczny zdobył ponad 7 tys. głosów. Był to drugi wynik po Marku Balcie na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. Teraz, gdy Balt zamienił mandat radnego na Parlament Europejski, jego miejsce zajmie Wojciech Konieczny.

W Sejmiku Śląskim będę chciał pracować w komisji zdrowia, bo tam z pewnością przyda się moje doświadczenie. Pracowałem na różnych stanowiskach, robiłem specjalizację z neurologii na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Znam częstochowską medycynę od strony  klinicznej. Nie jest mi obca medycyna wiejska, bo pracowałem w pogotowiu w Dąbrowie Zielonej. Od służby zdrowia nie ucieknę, ale też chcę promować w Sejmiku północny region województwa – mówi w rozmowie z portalem wczestochowie.pl Wojciech Konieczny.