Praktyki dla pielęgniarek w Szpitalu Śląskim

Szpital Śląski w Cieszynie podpisał 17 czerwca porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. Na jego mocy studenci Szkoły będą zdobywać doświadczenie i wiedzę praktyczną w cieszyńskiej placówce.

Problem braku personelu pielęgniarskiego dotyka większość placówek w całym kraju, a nowych specjalistów przybywa w kiepskim tempie. Dyrekcja Szpitala Śląskiego stara się jednak zachować odpowiedni poziom zatrudnienia  w tym zawodzie, zapobiegając likwidacji łóżek na oddziałach. − Inicjujemy dziś nową formę współpracy naszego szpitala z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu w zakresie kształcenia pielęgniarek i pielęgniarzy. Chcemy tym samym zwiększyć zainteresowanie podjęciem studiów na tym kierunku. Mamy sporo do zaoferowania i chcemy się otworzyć dla tych osób, które zdecydują się podjąć naukę w tym zawodzie – mówił w poniedziałek, 17 czerwca Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

– Nasze pielęgniarstwo jest młode,ale mamy podpisane umowy na praktyki ze szpitalami w regionie, oferując w ten sposób studentom praktyczną wiedzę. Ucieszyliśmy się, gdy padła propozycja współpracy ze strony cieszyńskiego szpitala, bo jest to placówka, która świadczy usługi na najwyższym poziome, a nasi studenci będą mogli uczyć się zawodu od profesjonalistów – podkreślała Ewa Stachura, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu podczas podpisywania porozumienia.

Szpital Śląski w Cieszynie to jedna z najlepszych placówek w regionie. Dysponuje profesjonalną i wykwalifikowaną kadrą medyczną oraz posiada wysokiej klasy sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie ludzi. Zdobywanie praktycznej wiedzy oraz cennego doświadczenia zawodowego w cieszyńskim szpitalu to wartość sama w sobie.