Miliony na rozbudowę Szpitala Śląskiego

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie powstanie kompleks leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Inwestycja związana z utworzeniem kompleksu leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc w Szpitalu Śląskim w Cieszynie obejmuje roboty budowlane i wykończeniowe, zakup wyposażenia dla oddziałów: obserwacyjno-zakaźnego oraz gruźlicy i chorób płuc oraz prace zewnętrzne. Wartość niezbędnych nakładów w celu uruchomienia modernizowanych oddziałów wynosi 12 mln zł. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Śląskiego przewidziano na ten cel dofinansowanie w wysokości 6 mln zł, z czego 3 mln zł w roku 2019 i kolejne 3 mln zł w roku 2020.

Szpital Śląski w Cieszynie zajmuje ważne miejsce na mapie regionalnej służby zdrowia, przede wszystkim w kontekście subregionu południowego i zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Cieszę się, że w szpitalu powstanie kompleks leczenia chorób zakaźnych i płuc, a szpital zyska nowoczesny sprzęt medyczny, co pozwoli na skuteczniejsze i szybsze leczenie pacjentów – podkreślał podczas podpisania umowy Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.