Kolejne spotkanie w NFZ 12 września

Termin kolejnego spotkania w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ ponownie uległ zmianie. Ostatecznie spotkanie odbędzie się w czwartek, 12 września o godz. 11.

12 września będą omawiane wątki poruszone podczas spotkania w pierwszej połowie sierpnia. Zwrócono wówczas uwagę na coraz częstsze przypadki zamykania oddziałów, problemy związane z obsadzaniem karetek pogotowia ratunkowego czy wciąż wzrastające koszty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego przestrzegał także wówczas przed stratami związanymi z wykonywaniem kontraktów, gdzie szpitale muszą dopłacać do realizacji z własnej kieszeni. – Tragedią będzie koniec roku, który większość szpitali zakończy na minusie – mówił prezes.

Galeria zdjęć ze spotkania w siedzibie Śląskiego OW NFZ, które odbyło się w pierwszej połowie sierpnia.