ZMIANA LOKALIZACJI WYBRANYCH ODDZIAŁÓW SOSNOWIECKIEGO SZPITALA

Przeniesienie wybranych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego to początek zapowiadanych zmian organizacyjnych. Do nowej lokalizacji przeniesiono Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Pracownie EEG, EMG oraz Pracownia Dopplerowska.

Oddziały, które funkcjonowały przy ul. Szpitalnej, teraz znajdują się przy ul. Zegadłowicza 3 w centrum miasta. Jest to pierwszy etap utworzenia Centralnego Szpitala Miejskiego. Dariusz Skłodowski, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o. o. podkreśla: – Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie dla szpitala, ale zmiany te umożliwią maksymalne wykorzystanie potencjału naszej placówki. Podział oddziałów na dwa budynki, który miał miejsce dotychczas, był utrudnieniem dla pacjentów i pracowników oraz wiązał się z wyższymi kosztami działalności. Budynek przy ul. Zegadłowicza daje szansę na zlokalizowanie oddziałów leczniczych w większym, nowocześniejszym budynku, wyposażonym w nowy, specjalistyczny sprzęt medyczny.