NOWY SPRZĘT OD WOŚP DLA BIELSKIEGO SZPITALA PEDIATRYCZNEGO

Baza diagnostyczna Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowy sprzęt, który został podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Będzie on pracował tam, gdzie lekarze walczą o życie ciężko chorych dzieci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym razem zakupiła dla dziecięcej placówki medycznej nowoczesny aparat RTG, który wzbogacił wyposażenie diagnostyczne Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci. To specjalistyczne urządzenie, które umożliwia wykonywanie zdjęć na szpitalnym łóżku lub w inkubatorze. Dzięki temu badanie RTG może być przeprowadzone w szpitalnej sali, w której przebywa chore dziecko, bez konieczności odwiedzania znajdującej się w innej części budynku pracowni rentgenowskiej. Specjalna osłona chroni inne dzieci znajdujące się na tej samej sali przed promieniowaniem.

Dodajmy, że Szpital Pediatryczny posiadał już sprzęt tego typu, jednak nowy aparat jest bardziej profesjonalny, bo wpisuje się w specyfikę badań wykonywanych u noworodków. Wartość urządzenia wynosi ok. 450 tys. zł. Ewa Bachta, dyrektor placówki podziękowała za wsparcie: – Gorąco dziękuję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za to, że kolejny raz pamiętała o potrzebach małych pacjentów naszego szpitala. Nowy aparat RTG bardzo przyda się na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, a zakup tego typu aparatury z naszych środków, przy obecnym stanie finansowym służby zdrowia, byłby sporym problemem.

Przypomnijmy, że w przeszłości dziecięca placówka medyczna ze stolicy Podbeskidzia otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy między innymi respirator noworodkowy, aparat EKG, inkubatory, stanowisko do resuscytacji, lampę do fototerapii, pompy do żywienia pozajelitowego, kardiomonitory, pulsoksymetry oraz kilkadziesiąt szpitalnych łóżek i podobną ilość rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi.