PACJENCI BYTOMSKIEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO NR 1 PRZENIESIENI DO INNEGO BUDYNKU

We wtorek, 24 marca redakcja “Dziennika Zachodniego” otrzymała wiadomość o ewakuacji Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Informację sprostował Władysław Perchaluk, dyrektor placówki i prezes Związku.

Pacjenci zostaną przetransportowani z budynku przy alei Legionów 49 do budynku przy ulicy Żeromskiego 7. Przyczyną nie jest jednak ewakuacja. Dyrektor bytomskiego szpitala, Władysław Perchaluk tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim: –  Nie ma mowy o żadnej ewakuacji. Odbywa się właśnie planowane przemieszczenie pacjentów zakładu opiekuńczo-leczniczego. Zdecydowaliśmy się na taki ruch, aby zadbać o ich zdrowie.

W budynku przy alei Legionów znajduje się nie tylko zakład opiekuńczo-leczniczy, ale również oddział zakaźny. Na ten mogłyby trafić osoby z wirusem SARS-CoV-2, co zagrażałoby zdrowiu i życiu pozostałych pacjentów. Wraz z pacjentami do drugiego budynku przenosi się również personel medyczny, który udzielał im pomocy. Dyrektor placówki dodaje: – Do tej pory nie odnotowano w naszym szpitalu żadnej osoby z koronawirusem.

Szczegóły dostępne TUTAJ.