RYNEK ZDROWIA PODSUMOWUJE PIERWSZĄ DEBATĘ W RAMACH V KONGRESU WYZWAŃ ZDROWOTNYCH

W czwartek, 14 maja uczestnicy pierwszej zdalnej sesji w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online, a wśród nich Władysław Perchaluk, prezes Związku, rozmawiali o organizacji pracy, finansowaniu szpitali oraz możliwościach powrotu do planowych przyjęć.”Rynek Zdrowia”, który jest organizatorem wydarzenia podsumował debatę.

Prezes Związku, Władysław Perchaluk podczas debaty pt. “O sieci szpitali i nie tylko  kilka pytań w czasach pandemii” zabrał głos w kwestii finansowania. Podkreślał, że niemal wszystkie szpitale powiatowe mają teraz problemy finansowe. Straty placówek w woj. śląskim w ujęciu rok do roku wynoszą od 900 tys. zł do 5 mln zł.

Podsumowanie całego panelu dostępne jest TUTAJ.