ANETA KAWKA NOWĄ DYREKTOR SZPITALA MIEJSKIEGO W SOSNOWCU

Dariusz Skłodowski zrezygnował ze stanowiska prezesa Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Placówką pokieruje Aneta Kawka, jego dotychczasowa zastępczyni.

Dariusz Skłodowski pełnił rolę prezesa Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego od początku 2019 roku. Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński przyjął jego dymisję i zaproponował mu funkcję pełnomocnika w Urzędzie Miasta ds. Covid -19. Dariusz Skłodowski będzie pierwszym w polskim samorządzie pełnomocnikiem ds. pandemii.

Nowym prezesem Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego została Aneta Kawka, dotychczasowa zastępczyni Dariusza Skłodowskiego. Jest związana z lecznicą od 2008 roku, m.in. jako zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju oraz dyrektor ds. administracyjno-technicznych. Z kolei zastępcą dyrektora ds. medycznych został dr Bogdan Wójcik, ceniony ortopeda, który ma bardzo dobre kontakty z pracownikami i słynie z umiejętności łagodzenia konfliktów.