ANALIZATOR IMMUNOCHEMICZNY W GLIWICKIM SZPITALU MIEJSKIM NR 4 WYKRYJE PRZECIWCIAŁA

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach funkcjonuje już analizator immunochemiczny iFlash 1800. Urządzenie będzie wykorzystywane przede wszystkim do badań przeciwciał u osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem, które mogą przechodzić je bezobjawowo.

Zakup analizatora immunochemicznego był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gliwicach. Urządzenie ma wysoką wydajność i pozwala na wykonanie 180 oznaczeń w ciągu godziny. Kinga Kozień, kierownik szpitalnego laboratorium analitycznego w rozmowie z Rynkiem Zdrowia zwraca uwagę, że dzięki niemu można stwierdzić, czy pacjent w ogóle przeszedł zakażenie koronawirusem: – Pacjent mógł przebyć zakażenie, o którym w ogóle nie wiedział. W takiej sytuacji organizm wytworzył przeciwciała w dwóch klasach: wczesnej klasie IGM lub późnej klasie IGG. Jeśli pacjent wytworzył przeciwciała w klasie IGG, to oznacza, że przeszedł zakażenie koronawirusem, już nie zakaża i jest bezpieczny.

Poza tym dodała, że analizator znajdzie zastosowanie nie tylko w czasie pandemii: – Będzie służył także w badaniach funkcji tarczycy, hormonów płciowych, markerów nowotworowych i szeregu innych specjalistycznych oznaczeń jak np. pełny panel badań do diagnostyki cukrzycy wrodzonej lub panel do pełnej diagnostyki stanu niewydolności wątroby.

Szczegóły dostępne TUTAJ.