DZIEŃ DZIECKA W BIELSKIM SZPITALU PEDIATRYCZNYM

Z uwagi na epidemię koronawirusa zorganizowanie Dnia Dziecka w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej nie było możliwe w takiej formie, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Jednak przyjaciele placówki nie zapomnieli o małych pacjentach.

W poprzednich latach w bielskim Szpitalu Pediatrycznym z okazji Dnia Dziecka organizowano wiele atrakcji. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie było mowy o wizycie strażaków, policjantów i wolontariuszy. Mimo to, przyjaciele bielskiej placówki nie zapomnieli o małych pacjentach. Fundacja „Dr Clown” podarowała chorym dzieciom ciekawe kolorowanki oraz zestawy kredek, a bielski starosta Andrzej Płonka – jak co roku –  przekazał kosz pełen słodyczy. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej sprezentowali czekolady, które zebrali podczas akcji honorowego oddawania krwi, a do szpitala przywieźli je mł. asp. Mariusz Fender, prezes Koła Honorowych Dawców Krwi w SPPP Bielsko-Biała oraz sierż. szt. Bartosz Klimek, wiceprezes i sekretarz tego koła. Natomiast Marek Mielnik, dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej dzięki współpracy z firmą ImagiNation zjawił się w szpitalu z resorakami. Z kolei facebookowa grupa „Szyjemy dla Dzieciaków z Oddziałów Szpitalnych” przekazała kolorowe czapeczki, pluszaki i „szeleściki”. 

Dodajmy, że dyrektor bielskiego PCK jednocześnie dostarczył do Szpitala Pediatrycznego kocyki dla dzieci, przyłbice i maseczki ochronne oraz płyn dezynfekcyjny. – W imieniu małych pacjentów serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o nich w Dniu Dziecka i sprawili im swoimi prezentami wielką frajdę. Jednocześnie nie kryję radości i wzruszenia z faktu, że nasz szpital ma grono wiernych przyjaciół, na których zawsze może liczyć – mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.