KOLEJNE ZMIANY ORGANIZACYJNE W SOSNOWIECKIM SZPITALU MIEJSKIM

Sosnowiecki Szpital Miejski czekają zmiany organizacyjne związane z optymalizacją oddziałów. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek na kilku oddziałach. Dotyczy to również oddziału ginekologiczno-położniczego.

W tym roku podjęto decyzję o skoncentrowaniu wszystkich oddziałów szpitalnych w obiekcie przy ul. Zegadłowicza, tworząc Centralny Szpital Miejski. Pacjenci z nagłym i zagrażającym zdrowiu i życiu problemem zdrowotnym kierowani są do Centralnego Szpitala Miejskiego. Z kolei w obiektach w dzielnicy Zagórze (przy ul. Szpitalnej) funkcjonuje około 20 poradni specjalistycznych, prowadzona jest działalność związana z opieką długoterminową, rehabilitacją, psychiatrią i leczeniem uzależnień. Część obiektów pozostaje do zagospodarowania np. w formie wynajmu na potrzeby prowadzenia usług komplementarnych do działalności szpitala.

W celu zwiększenia efektywności funkcjonowania placówki niezbędne były też decyzje dotyczące zmian organizacyjnych wewnątrz poszczególnych oddziałów. Aneta Kawka, prezes szpitala tłumaczy w rozmowie z portalem Twoje Zagłębie: – Oddziały, które do tej pory wykorzystywały 40-50 proc. łóżek zostały zreorganizowane i zmniejszone, tak by osiągnąć obłożenie łóżek na poziomie 80 proc. Pozyskane dzięki temu „wolne” łóżka dały przestrzeń dla oddziałów przeniesionych z Zagórza.

Zmiany czekają również oddział ginekologiczno-położniczy. Aneta Kawka dodaje: – Celem jest, jak w przypadku innych oddziałów, dostosowania jego wielkości do potrzeb pacjentek, dzięki czemu można zoptymalizować jego efektywność.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.