BYTOMSKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY NR 1 Z CERTYFIKATEM ISO

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu potwierdził funkcjonowanie Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy międzynarodowej PN-EN ISO 9001:2015.

Certyfikat ISO „Jedynka” zdobyła już rok temu. Jednak, aby go utrzymać, szpital każdego roku musi przejść przez wymagający audyt. Tegoroczny właśnie się zakończył. – Badane były nasze standardy organizacyjno-administracyjne i lecznicze – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 i prezes Związku.

Natalia Legutko, pełnomocnik ds. systemu zarządzania jakością wyjaśnia, że audyt polegał nie tylko na sprawdzaniu dokumentów, ale i na szeregu rozmów z pracownikami. Audytor potwierdził wysokiej jakości zasady pracy w szpitalu i „odnowił” certyfikat. – Jest to potwierdzenie faktu, że w naszym szpitalu są przestrzegane procedury i jest to jedna z najbezpieczniejszych placówek w regionie, co jest ważne zwłaszcza w szczególnym czasie zagrożenia epidemiologicznego – mówią Władysław Perchaluk i dr. n. med. Mirosława Cichocka, p.o. Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa. – Te procedury chronią naszych pracowników i wszystkie osoby przebywające na terenie naszej placówki.

Uzyskane ISO daje dodatkowy punkt przy negocjacjach kontraktu z NFZ. Kolejna kontrola potwierdzająca przestrzeganie standardów ISO w bytomskim szpitalu już za rok.