SZPITAL PEDIATRYCZNY W BIELSKU-BIAŁEJ KUPIŁ NOWY SPRZĘT ZA PIENIĄDZE Z DARÓW

Bielski Szpital Pediatryczny kupił nowoczesne, funkcjonalne i bardzo efektywne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Środki na ten zakup pochodziły z finansowych darów, które dziecięca placówka otrzymała od różnych darczyńców na walkę z COVID-19.

Z darów, które otrzymała w ostatnim czasie bielska placówka w związku z pomocą w walce z koronawirusem, zakupiono między innymi profesjonalne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. To tak zwany zamgławiacz, który szybko i skutecznie dezynfekuje dowolne pomieszczenie szpitalne. Kupiono także estetyczne i funkcjonalne wyposażenie izolatki, do której trafiają mali pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. Składa się na nie kozetka, dwa taborety, biurko z szafką oraz dwa fotele.

Ewa Bachta, dyrektor bielskiego Szpitala Pediatrycznego w rozmowie z portalem bielsko.info dziękuje za wsparcie: – Wszystkim, którzy wsparli Szpital Pediatryczny w tych ciężkich czasach jeszcze raz serdecznie dziękuję. I zapewniam, że zakupy dokonane za otrzymane w ten sposób pieniądze są bardzo przemyślane i bardzo potrzebne. Nie tylko pozwalają przeciwdziałać zagrożeniu epidemicznemu, ale jednocześnie zwiększają komfort pobytu chorych dzieci w naszym szpitalu.

Cały artykuł do przeczytania TUTAJ.