SZPITALE POWIATOWE ROZPOCZĘŁY SZCZEPIENIA PERSONELU

Ruszyły szczepienia personelu medycznego przeciw COVID–19 w kilku szpitalach zrzeszonych w Związku. Jako pierwsi zaszczepili się dyrektorzy i kierownicy oddziałów, na których przyjmowano zakażonych pacjentów w okresie pandemii.

Szczepienia wystartowały m.in. w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Jako pierwszy zaszczepił się Władysław Perchaluk, dyrektor placówki oraz prezes Związku, a zaraz po nim dr n. med. Mirosława Cichocka, p.o. zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. Dzięki pierwszej partii szczepionek do piątku w „Jedynce” zaszczepi się około 180 osób – nie tylko personel medyczny, ale i pracownicy administracji szpitala oraz np. aptek czy specjaliści z gabinetów stomatologicznych. Wszyscy oni są w tzw. grupie zero, która szczepi się w pierwszej kolejności. – Już teraz mamy zarejestrowanych do szczepienia 726 osób. Widać, że zainteresowanie rośnie – mówi dyrektor Perchaluk. Kolejna partia szczepionek dotrze do miejskiego szpitala w poniedziałek.

Trwają również szczepienia w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku–Białej. Dziecięca placówka nie musiała organizować takiej akcji, ale postanowiła wesprzeć Narodowy Program Szczepień. – Nie musieliśmy brać udziału w tej akcji, ale chcieliśmy to zrobić aby z jednej strony wesprzeć w ten sposób Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19, a z drugiej strony ułatwić szczepienia naszym pracownikom, którzy mogą przyjąć szczepionkę w swoim miejscu pracy, bez konieczności udawania się do innego szpitala. Szczepienia rozpoczęliśmy 4 stycznia. Większość naszego personelu zgłosiła już chęć do szczepienia, a cały czas na listę dopisują się kolejnej osoby – mówi Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, która wraz z zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa, lek. med. Mirosławem Harężlakiem, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników.

Oprócz tego na liście szpitali zrzeszonych w Związku, w których odbywają się już szczepienia są m.in.:

  • Szpital nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach
  • Szpital w Pyskowicach Sp. z o.o.
  • Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
  • ICZ HEALTHCARE Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Żywcu.
Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej