SUKCES CHIRURGÓW DZIECIĘCYCH Z GLIWICKIEGO SZPITALA MIEJSKIEGO NR 4

Nowy sposób leczenia złamań zastosowali chirurdzy dziecięcy ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Do stabilizacji kończyny posłużyli się prętami śródszpikowymi elastycznymi.

14-letni Adam z Gliwic jest pierwszym pacjentem, u którego specjaliści z zakresu chirurgii dziecięcej oraz ortopedii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach zastosowali nową metodę stabilizacji złamania prętami śródszpikowymi elastycznymi, pozwalającymi na ominięcie ważnych stref wzrostowych kości, a także ograniczenie do minimum czasu unieruchomienia złamanej kończyny.

– Dotychczas takich pacjentów jak Adam odsyłaliśmy do innych specjalistycznych placówek na terenie województwa śląskiego. Teraz takie zabiegi będzie można z powodzeniem przeprowadzać w Gliwicach. Chłopiec jest wypisywany ze szpitala nie z ręką w gipsie, ale w znacznie bardziej komfortowej ortezie. Nie będzie unieruchomienia stawu łokciowego przez długi czas . Dla dziecka ma być łatwiej, a przede wszystkim bezpieczniej. Sama kwestia higieny oraz pielęgnacji w związku z brakiem takiego standardowego opatrunku gipsowego jest na pewno dużym krokiem do przodu, który właśnie wykonujemy z myślą o najmłodszych pacjentach po różnych wypadkach, których następstwem jest złamanie kończyny górnej – wyjaśnia dr Krzysztof Solecki, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej placówki w Gliwicach.

Szczegóły dostępne są TUTAJ.