350 TYS. ZŁ NA SPRZĘT DLA SZPITALA PEDIATRYCZNEGO

26.01.2024

350 tys. zł z budżetu powiatu bielskiego na nowy sprzęt dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Taką decyzję jednogłośnie podjęli radni powiatowi na sesji rady. Mowa o urządzeniu RTG dla pracowni diagnostyki obrazowej. Koszt sprzętu wraz z modernizacją pracowni, w której zostanie on na stałe zamontowany to 1,6 mln zł.

Jesteśmy jedynym takim ośrodkiem w regionie, jeśli chodzi o chirurgię urazową co oznacza że trafiają do nas mali pacjenci także z okolicznych terenów – powiatów: cieszyńskiego, żywieckiego, pszczyńskiego, wadowickiego, czy oświęcimskiego. Trwają ferie, więc takich przypadków jest teraz szczególnie dużo. Nowoczesny RTG to jedno z podstawowych narzędzi do diagnostyki w takich przypadkach – mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Dodaje, że najbliższe placówki medyczne świadczące takie usługi są w Chorzowie i Katowicach Ligocie.

Przeczytaj więcej: Powiat Bielski.