60. lat działalności Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

28.03.2024

Sosnowiecki Szpital Miejski jako jedna z najnowocześniejszych i najlepszych placówek w regionie obchodzi swoje 60. urodziny.

We wtorek, 26 marca, w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim odbyły się oficjalne obchody Jubileuszu 60-lecia placówki. W uroczystości udział wzięli Zarząd Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego oraz zaproszeni goście, m.in.: Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca, Rafał Adamczyk Wicewojewoda Śląski, Anna Jedynak-Rykała, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Monika Holewa, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej oraz radni miejscy i pracownicy szpitala.

– Szpital to przede wszystkim ludzie, a te ostatnie lata pokazały nam, że jako zespół, kadra medyczna, administracyjna, techniczna oraz personel pomocniczy, jesteśmy doskonale zorganizowani i jesteśmy w stanie poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami, takimi jak np. pandemia COVID-19. W ciągu tych ostatnich 60 lat spotkaliśmy na swojej drodze wiele osób i instytucji, które nas wsparły, nie tylko materialnie. Tym wszystkim osobom bardzo dzisiaj dziękujemy. Życzę nam wszystkim, by nasze wspólne działania na rzecz naszego Szpitala sprzyjały jego dalszemu rozwojowi przez kolejne lata – mówiła Aneta Kawka, prezes Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, związana z placówką od 15 lat, dodając: – Dziś patrząc wstecz, możemy być dumni z naszych osiągnięć, ale również z wdzięcznością spojrzeć w przyszłość, która przynosi nowe możliwości i szanse.

Przeczytaj więcej: Miasto Sosnowiec.