AKREDYTACJA DLA SZPITALA MIEJSKIEGO NR 4 W GLIWICACH

04.07.2024

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne przyznało specjalną akredytację specjalistom ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Zespół medyczny Pracowni Echokardiografii został doceniony za profesjonalizm i jakość wykonywanych badań.

– To zasługa naszych echokardiografistów. Pacjenci mogą być pewni, że badania wykonujemy na najwyższym poziomie i spełniamy wytyczne Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Echokardiografia jest to ultrasonografia serca czyli podstawowa metoda obrazowania, dzięki której możemy np. ocenić wielkość i kurczliwość jam serca, wykluczyć obecność materiałów zakrzepowo-zatorowych, diagnozować infekcyjne zapalenie wsierdzia, wady zastawkowe czy wykluczyć obecność guzów w sercu – wyjaśnia dr n.med. Beata Białkowska-Niepoń, lekarka kierująca Pracownią Echokardiografii. Każdego roku właśnie w tym miejscu wykonuje się kilka tysięcy specjalistycznych badań.

Źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.