ANETA KAWKA W RYNKU ZDROWIA O BRAKUJĄCYCH ŁÓŻKACH

14.12.2021

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od 13 grudnia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim uruchomionych zostało 110 łóżek covidowych II stopnia, w tym 6 łóżek z respiratorami. Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego w rozmowie z Rynkiem Zdrowia mówi o obecnej sytuacji w placówce, którą zarządza.

Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia od 13 grudnia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim uruchomiono łącznie 110 łóżek II stopnia dla pacjentów chorych na COVID-19, tym 6 łóżek z respiratorami dla najciężej chorych pacjentów. Łóżka covidowe zostały przygotowane w ramach kilku obecnych oddziałów szpitala. Dlatego do odwołania wstrzymane są przyjęcia do oddziałów: Chorób Wewnętrznych, Neurologii z Pododdziałem Udarowym, Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią, Urologii, Geriatrii. Aneta Kawka, prezes sosnowieckiego szpitala w rozmowie z Rynkiem Zdrowia mówi o tym, jak placówka radzi sobie w obecnej sytuacji: – W szpitalach w całym województwie coraz częściej brakuje łóżek dla osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Pacjentom konieczne jest zapewnienie odpowiedniej i profesjonalnej opieki medycznej, stąd decyzja o utworzeniu w naszym szpitalu 110 łóżek II stopnia. To ponad 4 razy więcej miejsc niż zaledwie kilkanaście dni temu. Dysponujemy także 6 stanowiskami intensywnej terapii wyposażonymi w kardiomonitory oraz urządzenia do tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, dla Pacjentów z najcięższym przebiegiem choroby.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.