BIELSKI PEDIATRYK MA ZAPEWNIONĄ PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ DO KOŃCA CZERWCA

01.05.2021

Minister zdrowia podpisał zmianę rozporządzenia, która dotyczy finansowania w drugim kwartale bieżącego roku świadczeń udzielanych dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. To ważna informacja dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, ponieważ placówka dzięki temu ma zapewnioną płynność finansową do 30 czerwca.

Przypomnijmy, że bielski szpital dziecięcy utracił płynność finansową po tym, jak ministerstwo zdrowia zmieniło zasady finansowania usług pediatrycznych. 1 lutego placówka otrzymała oświadczenie Narodowego Funduszu Zdrowia z informacją o tym, że od początku roku zmienia się sposób rozliczania pediatrii. W związku z tym zamiast comiesięcznego ryczałtu szpital będzie otrzymywał środki tylko za faktycznie wykonane świadczenia. Z powodu koronawirusa pacjentów było dużo mniej i w Pediatryku zabrakło pieniędzy na wypłaty za styczeń.

9 lutego wprowadzono zmianę w rozporządzeniu, dzięki której Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej mógł wnioskować o zaliczkę do NFZ w wysokości miesięcznego ryczałtu z zeszłego roku. Ta zmiana obejmowała pierwszy kwartał tego roku. Kolejna zmiana, podpisana właśnie przez ministra zdrowia, wydłuża ten okres także na drugi kwartał.