BLISKO 60 TYS. ZŁOTYCH DLA SZPITALA MIEJSKIEGO NR 4 W GLIWICACH

23.07.2020

Fundacja Otwarty Dialog przekazała gliwickiemu Szpitalowi Miejskiemu nr 4 ponad 58 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych środków ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz niezbędnego sprzętu medycznego.

Dzięki wsparciu zakupione zostaną m.in. termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, urządzenie do terapii wysokoprzepływowej tlenem wraz z wyposażeniem, a także najwyższej klasy środki ochrony osobistej niezbędne medykom, którzy na co dzień pomagają pacjentom zakażonym koronawirusem.

Przemysław Gliklich, prezes placówki podkreślił w wywiadzie dla portalu Silesia24: – To bardzo ważny gest, który pokazuje, że wciąż mamy wokół siebie dobrych ludzi wspierających medyków w tym bardzo trudnym czasie. Musimy bowiem myśleć perspektywicznie: nie tylko o tym, co będzie w najbliższych tygodniach, ale także miesiącach i latach.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.