Coraz więcej operacji laparoskopowych w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach

15.12.2022

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach przeprowadza się coraz więcej operacji metodą laparoskopową. Dr Janusz Korlacki i dr Andrzej Gawliczek mówią w rozmowie z Rynkiem Zdrowia o korzyściach dla pacjentów.

Zabiegi laparoskopowe z gliwickim szpitalu przeprowadzane są zarówno w trybie ostrodyżurowym, jak i planowym: – Od pewnego czasu jesteśmy w stanie zaoferować pacjentom zabiegi w trybie minimalnie inwazyjnym, tj, metodą laparoskopową. Do niedawna dotyczyły one głównie cholecystektomii, tj. wycięcia pęcherzyka żółciowego, obecnie portfolio tych operacji jest poszerzone. Wykonuje się je i w trybie ostrodyżurowym i w trybie planowym – mówi dr Janusz Korlacki, ordynator Oddziału Chirurgii ogólnej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Laparoskopia to liczne korzyści dla pacjenta, o których wspomina dr Andrzej Gawliczek, chirurg z gliwickiej placówki: – U pacjenta operowanego metodą laparoskopową mniejsza jest utrata krwi, mamy także zmniejszenie, nawet bardzo wyraźne, blizn pooperacyjnych, a rekonwalescencja staje się szybsza i bardziej efektywna.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.

Fot. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach