CZARNE CHMURY NAD SZPITALAMI POWIATOWYMI

02.01.2023

Miniony rok był dla wielu szpitali wyjątkowo trudny z uwagi na problemy finansowe. Rzeczpospolita podsumowuje sytuację placówek medycznych, w tym również szpitali powiatowych, cytując wypowiedź Władysława Perchaluka, prezesa Związku.

Rzeczpospolita wspomina akcję placówek zrzeszonych Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Władysław Perchaluk, prezes organizacji podkreślał wówczas, że jej celem było nagłośnienie problemów szpitali – również tych, które pojawią się przed nimi w najbliższym czasie: – Mówiąc to mam na myśli rzeczywiście najbliższe tygodnie – końcówkę 2022 r., pierwszy kwartał 2023. Już wtedy w naszych szpitalach może zabraknąć pewnych świadczeń zdrowotnych, a przed koniecznością ich udzielania mogą stanąć inne placówki (np. szpitale wojewódzkie). Pytanie tylko, czy dadzą one radę przyjąć tę większą liczbę pacjentów, którzy się do nich zgłoszą.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.