CZY SYSTEM KONSULTACYJNY JEST PRZYSZŁOŚCIĄ?

16.03.2023

Czy system ordynatorski to przeszłość? Zwolennicy i przeciwnicy tego modelu kierowania oddziałem dyskutowali podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. W panelu wziął udział również Władysław Perchaluk, prezes Związku.

Władysław Perchaluk, prezes Związku podczas debaty "System ordynatorski to przeszłość?" odniósł się do wypowiedzi Marioli Łodzińskiej, wiceprzewodniczącej Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, która opowiedziała się za systemem konsultacyjnym. Zwrócił uwagę, że ten model kierowania oddziałem został wprowadzony w szpitalu jednoimiennym, gdzie mógł się sprawdzić: – Możliwe, że ten system jest przyszłością, co nie znaczy, że znikną ordynatorzy i kierownicy oddziałów. Ktoś przecież musi wziąć na siebie odpowiedzialność za hospitalizowanego pacjenta.

Przeczytaj więcej: Rynek Zdrowia.