DR ANDRZEJ KUPILAS Z GLIWICKIEGO SZPITALA MIEJSKIEGO NR 4 APELUJE DO MĘŻCZYZN O REGULARNE BADANIA

10.11.2021

Pandemia spowodowała, że do urologów zgłaszają się pacjenci z nowotworami, które są już w zaawansowanym stadium. Dr Andrzej Kupilas, ordynator oddziału urologii i urologii onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wyjaśnia, dlaczego ważne są regularne badania u mężczyzn.

Jak podaje portal Na Temat.pl, każdego roku tylko w województwie śląskim rak prostaty jest wykrywany u ok. 2 tys. mężczyzn. Dr Andrzej Kupilas, ordynator oddziału urologii i urologii onkologicznej gliwickiego Szpitala Miejskiego nr 4 podkreśla w rozmowie z portalem, że mężczyźni za późno zgłaszają się do specjalisty: – Do urologa zgłaszają się dopiero, gdy ból staje się nie do zniesienia, problem z oddawaniem moczu narasta albo inne objawy stają się naprawdę niepokojące. Zaczynam zwykle od pytań o choroby układu moczowego w rodzinie, obciążenia po linii męskiej. Jaką często słyszę odpowiedź? Panie doktorze, nie wiem, my w rodzinie o tym nie rozmawiamy.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.