DR ANDRZEJ KUPILAS Z GLIWICKIEGO SZPITALA MIEJSKIEGO NR 4 O MITACH ZWIĄZANYCH Z NOWOTWORAMI UROLOGICZNYMI

20.02.2023

Dr Andrzej Kupilas, ordynator oddziału urologii i urologii onkologicznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach w rozmowie z Rynkiem Zdrowia przypomina o profilaktyce i badaniach pod kątem nowotworów urologicznych.

 

Dr Andrzej Kupilas z gliwickiego szpitala podkreśla w rozmowie z Rynkiem Zdrowia, która grupa pacjentów jest szczególnie narażona na występowanie nowotworów urologicznych: – Jeśli chodzi o onkologię urologiczną, na pewno tym targetem, do którego zwracamy się, jeśli chodzi o profilaktykę, leczenie, są przede wszystkim mężczyźni po 50. roku życia. Dodał, że ma na myśli raka prostaty. Ocenił ten nowotwór jako "największą plagę, jeśli chodzi o nowotwory w urologii i zachorowalność; jest to nowotwór, który znajduje się na pierwszym miejscu u mężczyzn po 50. roku życia". 

 

Ekspert przypomniał, że nie tylko mężczyźni chorują na nowotwory urologiczne: – Na raka pęcherza moczowego, raka nerki mogą zachorować również kobiety. Nie jest to nowotwór wysoko uplasowany w rankingu nowotworów, ale też musimy o nich pamiętać.

 

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.