DYREKTORZY SZPITALI NIE SĄ W STANIE ZWIĘKSZYĆ PENSJI

04.08.2022

Dyrektorzy szpitali powinni w sierpniu zapłacić więcej swoim pracownikom, ale prawdopodobnie tego nie zrobią. Sytuację placówek przedstawia Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Menedżerem Zdrowia.

Koszty podwyżek miała pokryć nowa wycena świadczeń opracowana przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Jednak dyrektorzy szpitali aneksujący umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia rozliczane ryczałtem i odrębnie kontraktowane już wiedzą, że nie wszystkim wystarczy pieniędzy. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Menedżerem Zdrowia przedstawia obecną sytuację na przykładzie placówek zrzeszonych w organizacji: –  Co prawda w aneksach do umów świadczenia są lepiej finansowane, ale niestety nie są to kwoty, które pozwoliłyby zrealizować określone w ustawie wymogi płacowe. Dyrektorzy nie mają pieniędzy, nie zapłacą więcej. Z wyliczeń przedstawionych przez szefów placówek zrzeszonych w Związku wynika, że na lipcowe wypłaty szpitalom będzie brakować od 185 tys. do miliona złotych.

Cała wypowiedź dostępna jest TUTAJ.