DYREKTORZY SZPITALI O NOWYCH RYCZAŁTACH: DOSTAJEMY WIĘCEJ, ALE I TAK MAMY MNIEJ

11.06.2018

Zdaniem dyrektorów szpitali wypowiadających się podczas sesji “Od października do października, czyli rok funkcjonowania tzw. sieci szpitali” odbywającej się w trakcie XIV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2018 r.), dostęp pacjentów do świadczeń został zachowany, ale podwyżki ryczałtów generalnie nie zmieniają trudnej sytuacji finansowej szpitali sieciowych, która wynika m.in. z oczekiwań płacowych różnych grup zawodowych.

– Warto byśmy w dyskusji wrócili do podstawowego faktu, że koszty rosną, a wartość punktu stoi w miejscu. Realne wyliczenia pokazują, że jeżeli coś robi się poniżej kosztów, to wynik zawsze jest ten sam, czyli katastrofalny. Chyba, że rację mają te osoby, które twierdzą, że chodzi o to, żeby część szpitali zniknęła – mówił Mariusz Wołosz, wiceprezes zarządu Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.

Relacja z całej sesji do przeczytania TUTAJ.