DYREKTORZY SZPITALI OBAWIAJĄ SIĘ PODWYŻEK DLA MEDYKÓW

30.05.2022

Rząd przyjął już projekt noweli o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników podmiotów leczniczych. Samorządy i zarządzający szpitalami obawiają się, że nie wystarczy im pieniędzy na te podwyżki i NFZ im wszystkiego nie pokryje. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Polityką Zdrowotną mówi o obawach dyrektorów.

Dyrektorzy szpitali zastanawiają się, jakim torem będą wypłacane pieniądze dla medyków, ponieważ nie jest to wprost zapisane w projekcie. Być może będą to kwoty znaczone. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Polityków Zdrowotną mówi o tym, czego obawiają się zarządzający placówkami: – Chcielibyśmy jak najszybciej poznać ten mechanizm bo lipiec za pasem. Nie powinny to być jednak pieniądze znaczone tylko wpisane w procedury. Bo inaczej wyjdzie na to, że szpital większość kwot dostaje tzw. bokiem, poza pieniędzmi na świadczenia.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.