DYREKTORZY SZPITALI ODPIERAJĄ ZARZUTY

13.10.2022

Adam Niedzielski, minister zdrowia zapowiadając wprowadzenie stałej ceny za prąd dla szpitali, podkreślił, że "żaden polski pacjent nie zmarznie zimą w przychodni i w szpitalu". Dodał, że jeśli pojawią się problemy z ogrzewaniem, to winą będzie niekompetencja kierownictwa placówki. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Rynkiem Zdrowia odpiera zarzuty.

Prezes Perchaluk komentuje w rozmowie z Rynkiem Zdrowia zarzuty ministra: – Pan minister żyje w innej rzeczywistości, a całą winę przerzuca na zarządzających. Tymczasem rzeczywistość jest taka, że 10 października nasze szpitale zgłosiły mi, że nie wypłaciły pełnych pensji pracownikom, nie uregulowały zobowiązań wobec ZUS czy dostawców. Z zasłanianiem się, że to wina dyrektorów, absolutnie się nie zgadzam.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.