EKSPERCI VIII KONGRESU WYZWAŃ ZDROWOTNYCH

27.02.2023

Już w przyszłym tygodniu, 9-10 marca w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkają się specjaliści z sektora ochrony zdrowia na jednej z najbardziej prestiżowych debat – VIII edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Na liście ekspertów są m.in. dr Adam Niedzielski, minister zdrowia czy Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wśród panelistów znaleźli się również przedstawiciele Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego – Władysław Perchaluk, Krzysztof Zaczek i Jerzy Szafranowicz.

Organizatorzy postawili w tym roku na różnorodność i obok ekspertów, którzy od lat funkcjonują w systemie ochrony zdrowia zasiądą też młodzi medycy. Udział potwierdzili m.in. dr Adam Niedzielski, minister zdrowia, Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Piotr Bromber podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia czy Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Przypomnijmy, że przedstawiciele zarządu Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego – prezes Władysław Perchaluk, Krzysztof Zaczek i Jerzy Szafranowicz – wezmą udział w trzech panelach, które odbędą się w pierwszym dniu wydarzenia – 9 marca. Władysław Perchaluk, prezes Związku zabierze głos w panelu "System ordynatorski to przeszłość?". Z kolei Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku i prezes Szpitala Murcki w Katowicach weźmie udział w debacie "Jakość zarządzania placówkami medycznymi". Swój udział w panelu "Najważniejsze wyzwania menadżerów placówek medycznych" potwierdził także Jerzy Szafranowicz, wiceprezes zarządu Związku i dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 10 marca - w drugim dniu VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, prezes Władysław Perchaluk będzie uczestniczył w sesji ekspertów Komisji Zdrowia Senatu RP poświęconej radykalnemu zwiększeniu dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych.

Przeczytaj więcej: Kongres Wyzwań Zdrowotnych