JERZY JAROSZEWICZ W FAKTACH TVN O ZWIĘKSZENIU LICZBY ŁÓŻEK COVIDOWYCH

15.11.2021

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia twierdzi, że szczyt czwartej fali epidemii w Polsce nastąpi już pod koniec listopada. Zapewnia jednocześnie, że nie zabraknie miejsc w szpitalach. Jerzy Jaroszewicz z bytomskiego Szpitala Specjalistycznym nr 1 w rozmowie z Faktami TVN mówi o możliwych skutkach zwiększania liczby łóżek covidowych.

Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że nie zabraknie miejsc w szpitalach w Polsce, choć się szybko zapełniają. – Z dnia na dzień przybywa po kilkaset łóżek w systemie – podaje Wojciech Andrusiewicz. Z kolei Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu mówi w rozmowie z Faktami TVN 24 o możliwych skutkach: – Każde zwiększenie liczby łóżek covidowych, nie czarujmy się, to jest zabranie łóżka dla pacjenta niecovidowego. Dlatego, że system opieki zdrowotnej w Polsce nie jest z gumy i każde przekształcenie powoduje inne dramaty.

Cały materiał dostępny jest TUTAJ.

Jerzy Jaroszewicz i Wojciech Konieczny poruszyli temat łożek covidowych również w rozmowach z TVN24.