Kardiolodzy z gliwickiego Szpitala Miejskiego nr 4 wszczepili choremu supernowoczesne urządzenie

23.05.2024

Zespół kardiologów ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach oraz Kliniki Kardiologii w Dreźnie przeprowadził zabieg wszczepienia reduktora przepływu do zatoki wieńcowej u 70-letniego pacjenta z zaawansowaną chorobą wieńcową.

Zespół medyczny oddziału kardiologii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach pod kierunkiem doktora Tadeusza Zębika oraz doktor Felix J. Woitek z Kliniki Kardiologii w Dreźnie przeprowadzili z powodzeniem zabieg wszczepienia specjalnego reduktora przepływu do zatoki wieńcowej czyli tzw. reducera u 70-letniego pacjenta cierpiącego z powodu uciążliwych dolegliwości kardiologicznych objawiających się bólem w klatce piersiowej oraz znacznym osłabieniem. – Takie urządzenie stosuje się u osób ze skrajną postacią choroby wieńcowej, które wykorzystały możliwości leczenia zabiegowego i farmakologicznego, a nadal cierpią i przejście nawet krótkiego dystansu staje się dla nich olbrzymim wysiłkiem – mówi dr Tadeusz Zębik, ordynator gliwickiej kardiologii.

Źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach