KOLEJNY SUKCES ORTOPEDÓW Z GLIWICKIEGO SZPITALA MIEJSKIEGO NR 4

14.07.2021

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach została pomyślnie przeprowadzona operacja usunięcia ważącego blisko 3 kilogramy guza znajdującego się w miednicy. Chirurdzy, którzy brali udział w tym skomplikowanym procesie, w miejsce ubytku wszczepili implant 3D.

To już kolejna bardzo skomplikowana operacja z zakresu endoprotezoplastyki onkologicznej w gliwickiej lecznicy. Miejsce zaatakowanych przez nowotwór kości zajął specjalnie zaprojektowany implant wykonany w technologii druku 3D. Dr Andrzej Baryluk, ordynator oddziału ortopedii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, podkreśla: – Dzięki tak zaawansowanym działaniom możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że pacjentka ma szansę na powrót do pełnej sprawności. Udało się uzyskać stabilizację miednicy, a pionizowanie rozpoczniemy już za kilka dni.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.