KOSZTY AKREDYTACJI SZPITALI

08.04.2024

Koszt procesu przeglądu akredytacyjnego w przypadku szpitala to co najmniej 30 tys. zł. Placówki poniosą opłatę w zależności od liczby łóżek. Opłata ta nie jest powiązana z kosztami procesu przeglądu akredytacyjnego, czyli m.in. wynagrodzeniami wizytatorów. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Prawo.pl odnosi się do tego tematu.

Do tej pory szpitale płaciły za proces akredytacji w zależności od liczby łóżek. Były to kwoty między 30 a 40 tys. zł. Nie była to jednorazowa wpłata, ale rozłożona na raty – wyjaśnia Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Prezes Związku zauważa również, że proces akredytacyjny to ogrom pracy związany z przeglądem dokumentacji medycznej, organizacji pracy: – Wizytatorzy to osoby z dużą wiedzą na temat organizacji pracy szpitali, sprawozdawczości.

Przeczytaj więcej: Prawo.pl.