NIE MA REFORMY, A SZPITALE TONĄ W DŁUGACH

29.12.2022

Adam Niedzielski, minister zdrowia pod koniec 2021 roku zapowiedział wielką reformę szpitali, która przewidywała ich podział na różne kategorie finansowania. Projekt trafił do kosza, a zamiast tego rząd nakazał szpitalom wypłacić podwyżki pracownikom, nie dając na to wystarczających pieniędzy. Marek Augustyn, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu w rozmowie z Faktami TVN mówi o sytuacji finansowej w placówce, którą zarządza.

Decyzje Ministerstwa Zdrowia związane z podwyżkami spowodowały ogromne straty finansowe szpitali. Marek Augustyn, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu w rozmowie z Faktami TVN mówi o długu placówki: – Dług szpitala wynosi juz 54 miliony złotych. Ta pomoc finansowa, jeśli ona przychodzi, przychodzi za późno i przychodzi w niewystarczających ilościach.

Cały materiał dostępny jest TUTAJ.