NOWA PORADNIA W SZPITALU PEDIATRYCZNYM W BIELSKU-BIAŁEJ

22.11.2022

Od grudnia Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej poszerzy swoją ofertę medyczną uruchamiając poradnię urazowo-ortopedyczną dla dzieci. Będzie ona funkcjonować w budynku zajmowanym przez inne szpitalne poradnie.

Poradnia urazowo-ortopedyczna dla dzieci to nowość w medycznej ofercie bielskiego Szpitala Pediatrycznego. – Ta poradnia to odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów związane z rosnącą od kilku lat liczbą różnego rodzaju urazów. Jednocześnie będzie ona stanowić znakomite rozszerzenie i uzupełnienie możliwości leczniczych naszej placówki, która posiada oddział chirurgii dziecięcej i poradnię chirurgiczną oraz dysponuje bogatą bazą diagnostyczną – mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Dodaje, że otwarcie nowej poradni poprzedziły długie starania i konieczność spełnienia wymagań stawianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby umówić dziecko na wizytę w poradni urazowo-ortopedycznej wystarczy skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.