NOWA SIEDZIBA CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO W SZPITALU ŚLĄSKIM

14.07.2022

Szpital Śląski w Cieszynie ukończył modernizację Pawilonu IV, w którym mieści się nowa siedziba działającego przy placówce od 2018 roku Centrum Zdrowia Psychicznego.

To szczególne miejsce, w którym mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, doświadczający trudności natury emocjonalnej i kryzysu psychicznego mogą natychmiast otrzymać bezpłatne wsparcie i profesjonalną pomoc. Bez skierowania i bez zapisywania się na wizytę. W nowej lokalizacji, w jednym miejscu, pacjenci mają dostęp do kompleksowych świadczeń z zakresu psychoterapii i psychiatrii dziennej, psychiatrii środowiskowej oraz punktu konsultacyjnego. W nowym obiekcie znajdują się nowoczesne sale terapeutyczne i zajęciowe, m.in. do muzykoterapii i zajęć manualnych. To wszystko w murach zmodernizowanego Pawilonu IV, którego bogata historia sięga aż XIX wieku, a który przez ostatnie lata był pustostanem. To kolejna po modernizacji SOR, lądowisku dla helikopterów ratunkowych, pracowni kontenerowej TK i RTG oraz kompleksie leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc, inwestycja cieszyńskiej placówki.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.