NOWA WINDA W BYTOMSKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM NR 1 JUŻ ZA KWARTAŁ

16.07.2021

Szpital Specjalistyczny Nr 1 w Bytomiu podpisał umowę z wykonawcą, który w ciągu najbliższych trzech miesięcy zmodernizuje windę dla pacjentów. Inwestycja warta ponad pół miliona złotych niemal w całości zostanie sfinansowana ze środków gminy Bytom.

Już za kwartał pacjenci Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu będą mogli korzystać z nowej windy. Lecznica właśnie podpisała umowę na wymianę dźwigu osobowego w budynku nr 1 przy ul. Żeromskiego. Z nowej windy będą korzystać pacjenci oddziałów okulistyki, chirurgii, endoskopii oraz bloki operacyjne. Wartość prac to 553,5 tys. zł, z czego 545,8 tys. stanowią środki z budżetu miasta.

Stara winda jest już całkowicie wyeksploatowana i przyszedł czas, aby ją wymienić – mówi Tomasz Filaszkiewicz, kierownik Działu Organizacji i Infrastruktury w bytomskiej „Jedynce”. – Przedmiotem inwestycji jest kompleksowa wymiana dźwigu szpitalnego obejmująca remont szybu windy oraz wymianę napędu, kabiny i drzwi na wszystkich poziomach.